Meil ei ole kuldsete õuntega hesperiidide aeda, kus valvaks sajapealine lohe. Meile meeldib, kui linnud aias askeldavad ja kahjureid hävitavad. Ükspäev vaatasime, kuidas väike punase mütsiga kirjurähn toksis vana ploomipuu sisse augu, tõi kuuse otsast käbi, pani sinna auku ja maiustas seemnetega. Tihastele meeldib võtta tikrimari varrest nokavahele ja lennata sellega õunapuu otsa sööma. Musträstad armastavad sõstraid ja kirsse. Teised linnud muidugi ka.
Meil on sulle jagada üks kasulik nipp, kuidas hoida oma marjasaak endale alles selliselt, et väikesed ilusad linnud sinu aiast jäädavalt minema ei lendaks. Oleme oma linnupeletajat neli aastat testinud ja parendanud. Meie kliendid, kes meie linnupeletit, Ökut kasutavad, on meile öelnud, et see tõepoolet toimib väga hästi. Kasutame oma Ökut ise ka juba viiendat aastat. Marjavõrku polegi vaja. Me ei taha, et linnud võrgu sisse kinni jääks.
Linnupeletaja Öku peletab linde oma suurusega, liikumisega ja helkimisega. Lendleb, tiirutab, hüppab, põrnitseb suurte sädelevate silmadega, helgib.
Paneme linnupeleti mureleid ja kirsse valvama, kui murelite ja kirsside värv hakkab muutuma. Kui oleme oma murelite ja kirsside saagi kätte saanud, jätame lindudele natukene ka ja tõstame linnupeletaja sõstrapõõsaste või vaarikate kohale. Kui oleme endale piisavalt sõstraid ja vaarikaid varunud, siis paneme linnupeleti karbiga kappi uut suve ootama.
Meie Öku häält ei tee ning ei mõju häirivalt. Ta ei vihise, ei tuhise ega kolise. Märjaks saamist Öku ei karda.